Las Rzuchowski (Waldlager Kulmhof). Ekologiczne dziedzictwo Zagłady – seminarium
Zapraszamy na seminarium naukowe online, podczas którego Mikołaj Smykowski, laureat IX edycji konkursu im. Majera Bałabana, opowie o Lesie Rzuchowskim, w którym znajdował się niemiecki nazistowski obóz zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Początek wydarzenia online we wtorek 12 stycznia 2021 r. o godz. 11.
12.01.21_event.png

Link do rejestracji na seminarium:
https://jhi.clickmeeting.com/seminarium_smykowski/register

Zobacz wydarzenie na facebooku

____

 

Las Rzuchowski (Waldlager Kulmhof). Ekologiczne dziedzictwo Zagłady

Czego „doświadczyły” rosnące w Lesie Rzuchowskim rośliny? Na co zdają się wskazywać? Czego są świadectwem, a może nawet dowodem? Jaki charakter ma ich sukcesja wtórna, zmierzająca do odtworzenia w tym miejscu ekosystemu sprzed Zagłady? Jak opowiedzieć można integralną historię Lasu Rzuchowskiego – tragiczną historię ludzi, która trwale naznaczyła także przyrodę?

[ze wstępu do pracy Ekologie Zagłady]

dr Mikołaj Smykowski(1988) – etnograf, antropolog kulturowy. Adiunkt w Instytucie Antropologii i Etnologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwent seminarium doktorskiego Global Education Outreach Program (2018) Muzeum Żydów Polskich POLIN. Autor dysertacji Ekologie Zagłady(2019) nagrodzonej w 2020 roku przez Żydowski Instytut Historyczny (I miejsce w konkursie im. Majera Bałabana). Autor artykułów dotyczących środowiskowej historii Zagłady w Chełmnie nad Nerem publikowanych w „Tekstach Drugich”, „Kontekstach”, „Journal of Genocide Research”.

___

Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego seminarium oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukoweAdministratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.”


Dzień: 12.01.2021
Godzina: 11:00
Miejsce: online