Menu
- Aktualności
- Wydarzenia
- Oneg Szabat
- Zbiory
- Nauka
- Wystawy
- Edukacja
- Wydawnictwo
- Genealogia
- O Instytucie
- Księgarnia na Tłomackiem
- Czasopismo „Tłomackie 3/5"
- Kwartalnik Historii Żydów
Szkolenie było prowadzone przez zespół edukacji: Agnieszkę Kajczyk, Olgę Szymańską i dra Bartka Borysa.
Pierwszego dnia szkolenia uczestnicy zwiedzili wystawę czasową „Miejsce. Tłomackie 3/5”. Drugiego dnia w tematykę seminarium nauczycieli wprowadził wykład dr Katarzyny Person poświęcony sytuacji Żydów polskich na ziemiach okupowanych w czasie II wojny światowej. Po nim zostali oprowadzeni przez edukatorów ŻIH po wystawie stałej „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”.
Istotnym elementem tego dnia był warsztat „Jak nauczać o Zagładzie”, w czasie którego edukatorzy dyskutowali z nauczycielami na temat oferty edukacyjnej Instytutu skierowanej do uczniów. Swoje wystąpienie miał również Krzysztof Czajka, który opowiedział o nowym portalu edukacyjno-badawczym Delet. Sobotnią część Akademii zakończyła dyskusja na temat wykorzystania materiałów wizualnych i fragmentów filmów poświęconych tematyce żydowskiej jako narzędzia edukacyjnego.
Trzeciego dnia edukatorzy ŻIH oprowadzili uczestników Akademii po ścieżce edukacyjnej na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady w Treblince oraz po wystawie znajdującej się w budynku Muzeum Walki i Męczeństwa.
Wszystkim nauczycielom bardzo dziękujemy za obecność i duże zaangażowanie. Poniżej zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii z tego wydarzenia.