Wystawa „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” – szkolenie dla przewodników miejskich [brak wolnych miejsc]
Zapraszamy na szkolenie dla przewodników miejskich z oprowadzania po wystawie stałej w ŻIH „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”. Liczba uczestników jest ograniczona. UWAGA: brak wolnych miejsc na najbliższe szkolenie 10.08.

Szkolenie odbędzie się we wtorek, 10 sierpnia, o godz. 17:00. Czas trwania: 90-120 min

Wystawa „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” poświęcona jest mieszkańcom warszawskiego getta, członkom Oneg Szabat, konspiracyjnej grupy dokumentującej los polskich Żydów w czasie II wojny światowej. Jej twórcą był historyk, dr Emanuel Ringelblum, a stworzona przez grupę kolekcja dokumentów jest zarówno jednym z najważniejszych zbiorów dotyczących Zagłady, jak i świadectwem oporu intelektualnego i duchowego. Na wystawie prezentujemy oryginalne dokumenty z getta – listy, testamenty osób idących na śmierć, relacje świadków i ofiar ludobójstwa, które gromadzono i porządkowano w ocalałym budynku dawnej Głównej Biblioteki Judaistycznej, dziś – siedzibie Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Osobom zainteresowanym tematem polecamy literaturę dostępną w „Księgarni na Tłomackiem” w ŻIH i online:

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Prowadzenie: Dział Edukacji ŻIH

Zapisy: Jedyną formą zapisu na szkolenie jest wysłanie maila na adres rezerwacja@jhi.pl. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Szkolenie odbywa się w ramach projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe

 ZDK 2021  B PL.jpg [291.27 KB]

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Dzień: 10.08.2021
Godzina: 17:00
Miejsce: ŻIH